ורד טוכטרמן – הסיפור האמיתי

דף "על הסופרת", מה יש לומר, קצת משמים. זה מה שקורה כשאדם רוצה להאדיר את עצמו כדי לשכנע את הציבור לקנות את הספר שלו. אנו סבורים שיש צורך בדף מעט פחות משמים, אשר יספר אמת שהיא אולי מעט פחות עובדתית, אבל הרבה יותר מעניינת.

דף זה יכיל את העובדות שבאמת רציתם לדעת על הסופרת: האמת, כל האמת ורק האמת. עם קצת תוספות. אולי אפילו הרבה. נראה.

* כשוורד עלתה לארץ, האירוע ערער עד כדי כך את היציבות באזור, שמלחמת יום הכיפורים פרצה כמה חודשים מאוחר יותר. עם זאת, מתוך נימוס, הצדדים הנצים הואילו לסיים את המלחמה לרגל יום הולדתה, שכן לא יעלה על הדעת שהיא תיאלץ לחגוג יום הולדת בהאפלה. ואכן, לרגל החגיגות, כולם הדליקו את האורות.

* בשנים עברו התגוררה ורד ברמת ישי, ופעם בשנה הייתה נערכת עלייה לרגל המונית לביתה לטקס פגני קדום שנקרא "טריפולדת". שיאו של הטקס השנתי היה בהכתרתה של ורד ל"אלת הפיצה", לאחר שעות ארוכות של בכחנליה ספוגת אלכוהול. יודעי דבר סיפרו שהיוזמה לטקס השנתי הייתה בכלל של החתולים שלה והאמת אפלה בהרבה, אבל הם נעלמו בנסיבות שלא הובררו עד היום.

* בתקופת מגוריה שם, טענה ורד בתוקף שרמת ישי היא מרכז העולם. כשהיא עברה לחיפה, מרכז העולם עבר אתה. במרכז המדויק של העולם, היא הניחה סטייק מדמם.

* ורד איבדה את כף רגלה השמאלית בעת שפיקדה על צבאותיו של דוד בן גוריון, במצור על לונדון, ונאלצה לסיים את המצור על רגל אחת. היא מצאה את כף הרגל האבודה מאוחר יותר, במחלקת אבדות ומציאות של תחנת הרכבת. לרוע המזל, הרגל כבר סבלה בשלב זה מטראומת נטישה, ומאז נוטה להתקפי שיהוקים טורדניים, שבעקבות גלגולים מוזרים של הגורל היו הגורם הסופי לפרוץ אופנת הדיסקו.

* ורד רגישה למגע של קליפת אפרסק ומשמש, קטיפה וקורדרוי. הם גורמים לה צמרמורת. אמנם זה השתפר עם השנים, אבל היא עדיין לא מעלה על דעתה לאכול אפרסק שלא קולף קודם. לשם כך היא מעסיקה צוות קולפי אפרסקים מיומן. מצד שני, בצל לא גורם לה לדמוע.

* פעם בשנה, כשהעולם סביבה נראה לה מטורף והזוי מדי, ורד צופה בסדרה "טווין פיקס" מתחילתה ועד סופה. הדמויות וההתרחשויות בסדרה מחזירות לה את האמונה ביקום לוגי וסביר.

* ורד מכינה גלידה מכל דבר. המבקרים בביתה התרגלו לספור את האצבעות שלהם לפני שהם יוצאים מהדירה.

* ורד נוהגת לצבוע את שערה בצבעים שונים כדי להסתיר את האמת הנוראה – היא נולדה כשלראשה רעמת שער ירוק, מה שהוביל לגירוש המשפחה מארגנטינה בשל נבואה ששרדה מימי הכיבוש הספרדי. כנערה, נהגה ורד לצבוע את שערה לחום על מנת שלא להתבלט מדי. כיום היא מרגישה יותר בטוחה ושלמה עם עצמה ומאפשרת לו להשאר בצבעיו הטבעיים – והמתחלפים.

* ורד הייתה כותבת-שותפה בעיבוד מודרני למחזה השייקספירי "חלום ליל קיץ", שכלל דמויות מ"מופע הקולנוע של רוקי", "באפי קוטלת ערפדים" ותרבות פופ כללית, ושבו רוב השחקנים הופיעו בעירום חלקי ובמחוכים. המחזה הסתיים בכך שהרמיה והלנה מצאו אהבה זו בזרועותיה של זו, דמטריוס וליסנדר מצאו אהבה (ודברים אחרים…) זה בזרועותיו של זה, וטיטניה עזבה את מלך היער אוברון לטובת משרתו הלא-כל-כך-נאמן פאק.

* ורד נהגה לארוב בפורומי כתיבה לכותבים טריים ולקטול את סיפוריהם במיומנות אין-קץ, תוך שימוש במשפטים מורכבים כל כך עד שהכותב אבד בנפתוליהם. היא משתמשת בדיוק באותה מיומנות כיום כשהיא משספת את קורבנותיה לאלים העתיקים לשמחת כל העורכים הצופים במחזה.

* ורד לא השלימה את חוק לימודיה בבית הספר התיכון. היא עזבה אותו בגיל 16 והלכה לעבוד כפועלת בבית דפוס, כמוכרת בעלי חיים, כדוורית, כעורכת סקרים ברכבת, כמטפלת וכאשת טלמרקטינג. וזה רק עד גיל עשרים. בגיל עשרים ואחת היא הגיעה לירח.

* כשוורד התעצבנה על אלוהים הוא מצא הפתעה לא נעימה על הכרית כשהתעורר. אז אם תהיתם איך הגיעה ערפילית ראש הסוס למקום שבו היא נמצאת כרגע, עכשיו אתם יודעים.

* בספירה האחרונה, ששה דפי וויקיפדיה שונים מוקדשים לוורד, בהדגשים שונים, ולעתים סותרים. קיים ערך מזווית פסיכולוגית, ערך סוציולוגי, הסטורי, בוטני, ואסטרופיסי. הערך השישי סודי, ונגיש למפעילי מערכת בלבד.

* אף אחד לא יודע באמת כמה חתולים יש לוורד, מכיוון שהם ניחנים ביכולת מסע בזמן. היא עצמה יודעת את המספר המדויק, אבל זה רק בזכות זה שהיא מחביאה את הטארדיס (ואת דיוויד טננט) במרתף.

* לוורד הכשרון המיוחד לבשל עם עדר חתולים מתחת לרגלים. ספר המתכונים שלה לבעלי חתולים מהווה אסופה חשובה לכל חובב בישול בעל חתולים ומספק מידע חיוני באשר לתבלינים הנכונים לשילוב עם שערות חתולים, לדרך הנכונה להימנע ממעידה על חתולים ולקללות הנכונות במקרה שחתול סוחב את הנתח לפני השימוש בו.

* את ההשראה לשם הספר "דם כחול" קיבלה ורד בפעם הראשונה בחייה שנפצעה וראתה את צבע הדם שלה. הדבר אירע לפני כשנה וחצי. אמנם במקור הצבע לא היה אמור להיות "כחול", אבל "דם ירוק" היה עלול לסבך אותה עם בעלי הזיכיון של מסע בין כוכבים.

* בתקופת לימודיה באקדמיה, ורד הספיקה ללמוד קורסים בפסיכולוגיה, פילוסופיה, ביולוגיה אבולוציונית, היסטוריה, לטינית, מתמטיקה ומדעי המחשב, ספרנות, ארכיאולוגיה, לשון עברית, אסטרונומיה ועוד. הקורס שחסר לה היום יותר מכל הוא הקורס בשפה וספרות קלינגונית, שלא השתלב לה במערכת.

* מתחת למיטתה של ורד קיים מתג ששימושו לא ידוע. מרבית החוקרים מאמינים שמדובר במתג שמפריד את היקום, ואת מודעותה של ורד, לשני קוי התרחשות המתקיימים במקביל. קומץ חוקרים שולי אך קולני טוען שמדובר במתג שמפעיל את הסדין החשמלי.

* בלילות ירח מלא, ורד עוברת שינוי נדיר אשר נובע מתגובת המאפיינים הייחודיים בדמה לשינויים בירח. כאשר זה קורה, היא הולכת לישון.

* ורד עברה פעם כנס שלם של חובבי מדע בדיוני עם שתי צלעות סדוקות. הסיבה לכך שזה לא הפריע לה הייתה ששתי הצלעות המדוברות השתייכו במקור לגופר.

* ורד היא מכורה ידועה לאינטרנט, והספיקה עד היום לנהל את רוב הפורומים הידועים למדע, ובכלל זה פורום סקס, שני פורומי מדע בדיוני, שני פורומי כתיבה, ואת פורום המעריצים של פייפר פראבו. אין אמת בשמועות שאחד מהפורומים שניהלה היה הפורום העולמי. כנראה.

[תרמו את המידע, באומץ ובגילוי לב נדיר: ב' ברודו, ר' ברוכין, א' דקל, ל' וינבאום, ח' ילין, ק' לנדסמן, א' מימון, נ' קליין, ה' רובין, א' שלמקוביץ'. אנו מודים להם על החשיפה האמיצה. כל אחד מהם זוכה בחבילת ניתוחים פלסטיים ושינוי זהות, באדיבות התוכנית להגנה על עדים.]

יש לכם תוספות? מידע שהעולם חייב לדעת על ורד טוכטרמן ועדיין אינו יודע? רכילות עסיסית שזה עתה שמעתם? התגובות פתוחות לפניכם. אל תרגישו מחויבים לדיוק העובדתי, לכללי הנימוס או למציאות הפיזיקלית שבה אנו חיים.

הערה: המערכת שומרת לעצמה את הזכות למחוק תגובות שיפגעו בשמם הטוב או בפרטיותם של אנשים אחרים. אנחנו לא רוצים תביעות.

2 תגובות בנושא “ורד טוכטרמן – הסיפור האמיתי

  1. בבית ספר ורד החליטה יום אחד שצריך עיתון כיתה ועשתה מין כזה עיתון שתלוי על הקיר והסיפורים מתחלפים. היא כתבה כמעט את כולו. לא היה משהו, ולא החזיק מעמד הרבה זמן. היה שם איזה סיפור כיפה אדומה בגרסה מודרנית, שהיה די מפגר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *